DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

História KURZOV STRIHANIA PSOV

História KURZY STRIHANIA PSOV-psí salón Čiko...
 
 
Školiť záujemcov v obore  "strihanie psov" psí salón Čiko začal v roku 2002 a to pod názvom poradenstvo v strihaní psikov.
Hneď na začiatku musím povedať, že to nebol môj nápad, ale moje dobrej kamarátky Janky s ktorou sa poznám od svojich 19-ich rokov.Ona sama mala psa ang.kokera,menom Endy /dosť vykrúcal zadkom/.Pohrávala som sa dlho s myšlienkou prísť s niečím neokukaným na trh, až jedno doobedie pri strihaní Endyho mi Janka povedala:čo keby si začala ľudí učiť strihať psov ! A bola myšlienka na svete.Ale ako nato......Nevedela som ako taká výučba má vyzerať /ani vyštudovaná pedagogika mi nepomohla/,preto som usilovne pátrala po kurzoch na Slovensku-internet, SNAS, kynolg.kluby, poradcovia chovu.......no bezúspešne, kurzy na Slovensku sa neorganizovali.V roku 2004 som zmenila názov namiesto  poradenstvo v strihani psikov niečo výstižnejšie a to kurzy strihania psíkov.Kurz prešiel za tie roky bohatou rekonštrukciou a to od náplne kurzu až po dĺžku kurzu.Snáď môžem spomenúť, že kurzy  v strihaní psíkov sa  už v roku 2002  organizovali:
1.týždenné
2.štvordňové
3.trojdňové
4.jednodňové
5.kurzy pre jedného účastníka tzv.Individuálny kurz 
a vydávali sa potvrdenia aj osvedčenia o absolvovaní kurzu
                                                              
Dokonca na začiatku organizovania spomínaných kurzov sa vôbec nevyučovala teória, strihala som len ja a to aj 30 plemien za kurz-uf,uf.
Samozrejme oslovila som aj odborníka, ktorý sa zamieriaval na školenia a prezentáciu p.Alojza Bečku,ale málo čo som mohla použiť z jeho rád, pretože na psov mi to proste nesedelo.Neostávalo mi nič iné ako sa spolľahnúť sama na seba. Zalovila som v pamäti, keď som sa ja učila strihať v salóne Westík.Kurzy som neustále dopĺňala o dôležité informácie o praktické zručnosti a vyhadzovala som veci nepodstatné.A zrazu báááác, na internete sa objavil kurz v Čechách a to v Prahe.Keďže na svetlo sveta vyšlo pár nových plemien a nebola som si istá v ich úprave, ani na chvíľu som nezaváhala vycestovať do Prahy.Mnohý strihači s trošku dlhšou praxou mi dajú za pravdu, že za kurzom v strihaní psov bolo nutné vycestovať.
 
Cana nášho kurzu a školenia od r.2002 bola 5.500 sk, z dôvodu inflácie a zdražovania všetkého okolo nás cene kurzu v r. 2009 sa zvýšila na 6.450 sk /215 €/ - z ceny odpočítavame  ubytovanie našim uchadzačom o kurz, školenie.Nikdy sme nevyžadovali od uchadzačov kurzu dopredu zálohu ako iní organizéri kurzov.Platba prebehla  a prebieha vždy v mieste konania kurzu,školenia t.j.psí salón.
Aj iní organizéri kurzov sa prispôsobili našim cenám.
Rôznu dĺžku kurzov a samozrejme aj samotnú obsahovú náplň ako som už spomínala som odštartovala v roku 2002, takže tvrdenie že prvotná a originálna myšlienka sa zrodila kdesi na Kysuciach /ako som sa dočítala/  nieje opodstatnená, pretože trojdňové kuzy, individuálne a mnoho ďalšieho....som odprezentovala veľmi,veľmi dávno, keď na Slovensku okrem mňa kurzy ešte nikto neorganizoval.So všetkou skromnosťou môžem o sebe napísať , že som udala trend KURZOM STRIHANIA PSOV.
/musela som to podotknúť a uviesť veci na pravú mieru/
 
   ...............bolo to obdobie bohaté na zmeny.Nakoniec sa kurz dostal do takej podoby, ako ho prezentujem dnes.Od r.2010 máme pobočku aj v Košiciach a moja strihačka psov Mirka, ktorá sa u mňa učila strihať psíkov od úplných základov, psí salón ČIKO dobre prezentuje aj vo východoslovenskom kraji.
Naše kurzy a školenie sa organizujú v Martine
                                       v Košiciach
                                       v Bratislave
 
Teraz je rok 2012 a kurzy fičia v každom kraji, otvárajú sa psie salóny,kde sa pekne a odborne strihá -je to veľký pokrok v tomto obore aspoň teda podľa môjho názoru.A preto to človeka dosť zamrzí a hlavne  nechápe,keď niekto vypustí "kačicu na rôznych fórach" asi takúto,ktorá neúnavne gága,trepe krídlami a prtestupuje  na mieste....Myslím si, že všetko čo človek robí, alebo urobil nesie pečať jeho osobnosti.Tak je to v súkromí, ale aj v biznise.
 
 
 
 
 
 
Som rada,že naše KURZY A ŠKOLENIA
-pomohli začínajúcim strihačom sa naučiť strihovú úpravu psíkov
-pomohli niektorým psím salónom sa zdokonaliť
-pomohli k otvoreniu nejednému salónu pre psíkov a bolo ich dosť a stále pribúdajú
-pomohli mnohým uchadzačom premeniť svoju záľubu na svoju prácu a túto našu prácu chcem trošku vyzdvihnúť,pretože živiť sa tým čo nás baví je úžasnéééééééééé
-náš kurz absolvovali aj iní organizéri kurzov
 
 
 Som rada,že moje viacročné úsilie v zdokonaľovaní našich kurzov a školení ,či už ide o praktickú alebo teoretickú  náplň nevyšlo nazmar a uspelo,pretože  aj iné kurzy ,ktoré sa organizujú na Slovensku sa snažia chytiť náš rukopis a to je známka úspechu,veď nakoniec dvaja terajší organizéri kurzov absolvovali práve náš kurz strihania psíkov /aj keď to poniektorí  neradi priznávajú a kľučkujú ako sa len dá  /
       
Určite môj originálny nápad nieje strihová úprava jednotlivých plemien v rámci kurzu, ale určite ho budeme Všetci pripisovať Asociácii strihačov psov na Slovensku, ktorá práve tieto kurzy poriadala a poriada:
 
 
 
 
Záverom:
 
 Strihanie psov je o praxi, znalostiach, skúsenostiach a stáleho učenia sa.
Myslím si, že žiadný uchadzač o kurz nechce byť oklamaný, takže je podstatné a dôležité či obsh prezentovanej stránky  zodpovedá aj  realite, preto sme sa rozhodli naše KURZY GARANTOVAŤ. Rozhodli sme sa tak preto, lebo sa stáva pravidlom , že sme požiadaný sklamaným absolventom ktorý už kurz absolvoval inde o naše doučenie.......
 
Všetkým uchadzačom , čo absolvovali náš kurz, školenie ďakujem   za ich priazeň, spokojnosť a poslané emaili ich web stránok psích salónov a teším sa na ďalších uchadzačov a  na ďalšie novootvorené psie salóny.
 
Ďakujem,že ste navštívili moju stránku.
 
Tak takto vznikol KURZ STRIHANIA PSOV na Slovensku.                                                                                                Ingrid Marošová